| DDUCKX a întrebat:

Salut baieti! Vreau sa ma mut la vara la un alt liceu; Acum sunt pe stiinte sociale si vreau sa raman tot pe acest profil la viitorul liceu. Intrebarea mea este : Se dau diferente tinand cont ca este acelasi profil?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se dau diferente, daca nu schimbi profilul, avand in vedere ca diferentele se dau numai la materiile obligatorii, nu si la cele optionale.

| DDUCKX explică (pentru Ioandelasal):

Si conteaza media? Acum sunt cls a10a.

| Ioandelasal a răspuns (pentru DDUCKX):

Conteaza media de promovare a cl. a X-a, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.