| robertttzz a întrebat:

Salut, ca dispecer la o firma de paza cam ce trebuie sa faci?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Monitorizezi alarmele conectate la firma respectiva de paza, locatia agentilor de interventie, iar in momentul unei alerte, comunici agentilor apropiati de locatia respectiva, adresa, tipul alertei, si le dai indicatii despre orientare, la nevoie.
Conform contractelor, agentii trebuie sa ajunga la obiectivele respective in termene de genul 2-5 minute de la declansarea alarmei/de la apasarea butonului de panica.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Au ăia pe acolo o fișă a postului (așa-i zice) și acolo scrie exact ce ai de făcut. Cere-o!

| Alive99 a răspuns:

Simplu.Dispecerul coordoneaza echipele, supravegheaza, primeste apeluri si verifica anumite "alarme".