| mtw123 a întrebat:

Salut.
Caracterizarea necesară la dosarul de admitere la poliţie trebuie neapărat făcută de dirigintele liceului pe care l-am terminat? Sau poate fi facuta si de un alt profesor cu care fac spre exemplu pregătire?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu poate fi facută de către un alt profesor. Doar diriginta clasei poate face acest lucru. Ea deține fișa ta psihopedagogică, fișa ta școlară etc, în care se specifică activitatea ta pe parcursul celor patru ani de liceu.

| mtw123 explică (pentru floresdemayo):

Pai și dacă eu am terminat liceul anul trecut și nu prea mai pot da de diriginta?

| floresdemayo a răspuns (pentru mtw123):

Atunci, ia legatura cu psihologul școlar de la liceul pe care l-ai absolvit.

| mtw123 explică (pentru floresdemayo):

Îmi poate face aceasta caracterizare și doamna psiholog?

| floresdemayo a răspuns (pentru mtw123):

Da, pentru ca poate lua legatura cu fosta ta dirigintă.
Iar daca aceasta nu mai predă in institutia respectivă, psihologul școlar va vorbi cu ceilalti profesori care te știu. Și iți va face o caracterizare.

| Plato a răspuns:

Oricare profesor de la școală, profesor de-al tau, desigur.