| anonim_4396 a întrebat:

Care credeți că ar fi un domeniu mai bun Farmacia sau Medicina Dentară? Imi plac si sunt pasionată de amândouă, dar as vrea sa stiu ca imi gasesc loc de munca după terminarea facultății.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu amandoua iti garantez ca gasesti de lucru in domeniu. Ca farmacista este foarte curata, pui mana numai pe medicamente. Foarte rar se mai prepara medicamente sau creme. Acum toate vin ambalate gata de vanzare.
Ca medic stomatolog esti mai bine vazut. Este si mai greu. Poti face si chirurgie maxilo-faciala daca te specializezi. Medicina dentara este destul de grea.
Ca farmacista iti vei gasi mai repede de lucru. E plin de farmacii la fiecare colt. Ca medic stomatolog e putin mai greu pentru ca costa mult sa deschizi un cabinet si in spital sunt posturi putine. Dar nu am auzit de vreun absolvent de stomatologie care sa nu lucreze in vreun cabinet. Ai valoare, esti medic. Daca nu in Ro sigur in strainatate vei face bani grei.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, îți găsești.