| morfeo a întrebat:

Care e diferenta dintre instructor de inot si antrenor de inot?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Instrctorul instruiește, e prof. Antrenorul antrenează, se ocupă de sportivi, de echipa de polo, de sărituri, de decatlon, etc.

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

" sadrian46: Instrctorul instruiește, e prof. Antrenorul antrenează"

un like mare!

| sadrian46 a răspuns (pentru sierra1):

Îți mulțumesc sierra 1. Școala sportivă de elevi Arad, anul 1956. secția înot. Antrenor Moțica. Care ne spunea să nu jucăm mâța în bazin, că nu e frumos să spunem mâța, să jucăm pisica.

| morfeo explică (pentru sadrian46):

Stii cumva care dintre ei are salariul mai mare?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Presupun că antrenorul. căci unde este performanță sportivă ies și bani mai mulți. Am văzut cum lucrează un antrenor. Trebuie să știi multe să scoți campion dintr-un sportiv.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Instructorul te invata pe tine si pe altii cum sa inoti corect pentru a stii sa inoti.
Antrenorul antreneaza in general mai multe persoane in scopuri atletice sau de performanta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Un instructor preda lectii de inot oricui vrea sa invete, antrenorul se ocupa de inotatorii de performanta. Rezulta ca instructorii are invatacei, antrenorii performeri.