| Thepetra a întrebat:

Salut, care e diferenta dintre profilul de Kinetoterapie de la facultatea de Educatie Fizica si Sport si profilul de Balneofiziokinetoterapie de la UMF? DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Kamiyashiro a răspuns:

Kinetoterapie şi motricitate specială
Ocupaţii posibile conform COR:
Kinetoterapeut – 226405;
Profesor de cultura fizica medicala – 226406;
- profesor kinetoterapeut, ergoterapeut (cu studii superioare de specialitate), educator în unităţi de handicapaţi (cu studii superioare de specialitate), instructor – educator în unităţi de handicapaţi (cu studii superioare de specialitate), asistent de cercetare în kinetoterapie, coordonator complex de recuperare.

VERSUS

Balneofiziokinetoterapie şi recuperare
Ocupaţii posibile conform COR:
Asistent de cercetare în fiziokinetoterapie – 226404;
Cercetator în fiziokinetoterapie – 226403;
Fizioterapeut – 226402;
- fiziokinetoterapeut, profesor CFM, instructor fizioterapie, consultant de specialitate fiziokinetoterapie, asistent medical şef fizioterapie