| MadalinT00 a întrebat:

Care sunt etapele pentru admiterea in I.N.M? Eu stiam ca sunt trei si anume:exament grila, un test psihologic si un interviu.Am inteles ca s-au facut anumite schimbari.Stiti cumva care sunt etapele? Aveti vreun link?

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Da, vei susține trei probe :

Proba I : testul de verificare a cunoștințelor juridice la următoarele materii : drept civil, drept procesual civil, drept penal, drept procesual penal;

Proba II : proba scrisă eliminatorie de tip grilă pentru verificarea raționamentului logic;

Proba III : susținerea interviului.

Document :
https://drive.google.com/......3ydni/view

| MadalinT00 explică (pentru GPA):

Cum e la proba a doua? Exista vreun model de verificare a rationamentului logic?