| bogdan13513513 a întrebat:

Ce e mai bine sa termin in Romania daca plec în America facultatea de IT sau de AR pentru a ieșii inginer? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

IT. Dacă ești bun și te angajează la Microsoft (au o recrutare 1/1000) și reziști la ritmul de muncă, ( 99/100 renunță), au un sistem de salarizare și bonusare cu acțiuni din firmă încât în relativ puțini ani ani devii milioanar în $. Știu asta deoarece am ajutat pe cineva să facă o lucrare de examen la facultate pe această temă, a situației angajaților din Microsoft.
Să fii tu bun, dacă faci un program creația ta, te premiază pe loc cu 10000 $, dacă au nevoie de el în vreo aplicație, știu pe cineva persoană reală care a pățit așa fiind doar în practică la ei, nici măcar angajat.
Deci IT.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Totuși, ce-i aia AR? ("pentru a ieșii inginer?")

| sofisis a răspuns:

Eu as merge pe IT.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Daca erai fata si arata-i bine, puteai sa iei functie si fara sa te chinui prea mult. laughing

Răspuns utilizator avertizat