| Octynoisafimsanatosi a întrebat:

Salut.
Ce înseamnă mai exact mecano-energetică? Ce trebuie să fac pentru un astfel de job?
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Mecano-energetica se ocupa cu sisteme de actionare combinate de mecanica si electricitate, de forta mare.
Cu preponderenta, in acest domeniu, activitatea este intretinerea si repararea generatoarelor electrice, ai electromotoarelor si electromagnetilor de actionare de putere medie si mare.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai facultate de mecanica terminata, profil mecano-energetic.
In link-ul pus gasesti ce trebuie sa faci, sa stii.
http://documents. tips/documents/fisa-inginer-mecano-energetic.html

| Sebastian2812 a răspuns:

Mecanoenergetica este o companie producătoare de echipamente pentru hidrocentrale și termocentrale din România. Compania a realizat o cifră de afaceri de 8 milioane lei (2, 2 milioane euro) în primele nouă luni din anul, funda?