| ioan452 a întrebat:

Ce locuri de munca găsesc dacă am 10 clase? Vreau răspunsuri serioase! Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu cred ca pentru un post de casier sau vanzator iti cere diploma de bac sau de 10 clase. In Bucuresti am auzit ca se da vreo 2000 lei pe astfel de posturi (in hipermarket-uri, mall-uri).

| minrest a răspuns:

Orice munca necalificata; munca care presupune efort fizic si consum mare de timp, nu inteligenta si pricepere. Lucrator depozit, in care sa manevrezi marfa. Salahor in constructii. Agent paza. Chiar si in astea, daca un absolvent de liceu iti va vrea locul, il va primi.

| Sonia822 a răspuns:

Salut. In zona urbana pe la marketuri (la depozit) si magazine de bricolaj (tot la depozit) Dar ca sa nu suferi toata viata, incearca sa termini liceul. Si apoi, daca e posibil, sa iei si bacul. Diploma iti da apartenenta, te incadreaza intr-o anumita categorie. Daca nu mergi mai departe, la un moment dat e posibil sa ai complexe de inferioritate. Te incurajez sa termini 12 calse.

| christine99 a răspuns:

Daca stai la oras sau in apropiere cauta ca lucrator comercial, e munca fizica si in general mereu este un anunt. Succes!

| Nimeni20192018 a răspuns:

In Armata ca SGP