| IngerasulMicut a întrebat:

Ce meserii legate de animale sunt? Ca atunci cand voi mai creste as vrea sa lucrez cu animalele happy Funda!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dresor la circ.
Biolog.
Văcar, păstor, cioban, porcar.
Paznic de vânătoare.
Vânzător la magazin veterinar.
Dresor la delfinariu.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa iti deschizi un salon pentru catei si pisici si nici nu iti trebuie scoala pentru asta.

| gabicoo a răspuns:

Veterinar!
Zootehnist!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Aaaa! Era să uit: Profesor!
laughing

| Adriaw48 a răspuns:

Cioban si veterinar

| MATRiXRIDER a răspuns:

Exista sanctuare pentru animale salvate prin toata lumea, salbatice, sau domestice, ai putea calatori si ajuta animalele, intalni oameni noi, si eu imi doresc asta, printre altele. Insa e probabil la inceput sa incepi ca voluntar, dar daca oamenii vad ca asta vrei sa faci, sigur poti extinde asta la job full time. De exemplu mai e daca ai vazut un loc prin Asia unde sunt ingrijitori de Panda, sunt multe filmulete amuzante, sau alte animale pe cale de disparitie. Nu recomand sa te indreti spre ceva care exploateaza animalele, cum ar fi ferme/vanatoare, nu e moral si se bate cap in cap ideea de a iubi animalele cu ceea ce le facem in agricultura animala, circuri, abatoare etc

| Marioion a răspuns:

Veterinar