| Suigeneris10 a întrebat:

Salut, ce părere aveți de agențiile de recrutare sunt de încredere? Tocmai ce mi-a fost propus un job în Belgia, ca ospătar, merită? Chiar nu vreau să îmi iau țeapă.

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Ca baiat poti fi maxim inselat cu niste bani, pacalit cu un loc de munca inexistent etc.
Ca fata poti sa o incurci rau de tot daca alegi sa pleci cu astfel de agentii.
Eu zic sa cauti peste tot recomandari despre agentia respectiva si daca nu gasesti nimic atunci nu pleca cu ei.

| romeo78 a răspuns:

Dacă doriți, mergeți la AJOFM și întrebați de această firmă de recrutare forță de muncă.
Sau la registrul comerțului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ospatar in belgia, salar, chirie, cheltuieli, in cel mai bun caz iti iei o chirie cu straini ca sa platesti mai putin, stati necunoscuti in camera/casa cum fac restul romanilor care pleaca sa faca meserii in UK, stres si nervi si nu ramai cu mai mult decat ai fi ramas daca ai face aceeasi chestie in Romania, un ospatar cu bacsis si salar, mai ales cand are evenimente ramane cu 4000 lei si e acasa fara straini si chirii, nervi si improvizatii.
dar nah, tu stii, mirajul strainatatii, pana nu merg romanasii nostri nu se conving.