| Deniskovici a întrebat:

Salut, ce părere aveți de armata, mai specific SGP-Soldat gradat profesionist? În misiuni în străinătate mergi doar dacă vrei sau se iau doar cei mai buni soldați?

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

In strainatate se duc cei cu cele mai bune pile, de obicei. Plus citiva buni, ca sa nu ne facem totusi de rusine...

| Ciprian09 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Esti in sistem de afirmi chestii de gen?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ciprian09):

Nu, dar am prieteni in sistem si care au fost in sistem...

| Ciprian09 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Practici de genul se faceau, intr-adevar in trecut, acum nu cred ca isi risca nimeni cariera sa bage un gunoi care are cunostinte zero in TO...noroc!

| TheMaker a răspuns:

Termenul "soldat gradat" este inventat de un cretin din armata română. Este o tâmpenie fiindcă primul grad este cel de soldat (cei care au făcut armata obligatorie știu asta).
Cât despre misiuni, plecarea este benevolă, dar de multe ori se dă mită pentru a fi trecut pe listă.

| Deniskovici explică (pentru TheMaker):

Deci, sa înțeleg ca, majoritatea celor care merg în străinătate în misiuni, ori au dat mita, ori au pile?

| TheMaker a răspuns (pentru Deniskovici):

Cam așa.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru TheMaker):

Stii cum se spune: logica se opreste la poarta unitatii (militare).