| Armi480 a întrebat:

Ce parere aveti de cariera de agent de frontieră?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

E o cariera foarte buna doar sa fi corect si sa nu iei spaga.

| Speranta12 a răspuns (pentru aditimus):

Si marmota invelea ciocolata in staniol

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i o meserie ca oricare alta, dar mult mai riscanta, fiindca poti avea de a face cu persoane certate cu legea care vor sa treaca frontiera sau cu marfa ilegala ori teroristi, ori criminali care fug samd. Turele sunt lungi si pline de frig sau canicula, fiindca esti fortat sa stai pe frontiera, indiferent de anotimp.

| Ineys a răspuns:

Cred ca toti avem visul asta ascuns undeva adanc in sufletul nostru.

| Armi480 explică (pentru Ineys):

Sa știi, chiar și dupa ce ai terminat o facultate