| Vectra1 a întrebat:

Salut, ce parere aveti de meseria de medic kinetoterapeut? Este cautata, este de viitor? Cam ce salariu are un astfel de medic? As vrea sa fac facultatea de educatie fizica si sport, specializarea Kinetoterapie si Motricitate Speciala. Ce parere aveti de aceasta facultate?

3 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

E de viitor, in companiile mari sunt sali speciale unde merg corporatistii si le fac masaje si dracii, apoi multi stau cu orele pe scaune, durerile de spate, maini, picioare, apar de la 20 de ani si ai multe sanse sa pleci si in alte tari, unde chiar se plateste mult mai bine ca in Romania.

| Kevinn2000 a răspuns:

Salut.
Eu am vrut să fac postliceală, să mă fac kinetoterapeut după ce o termin, dar am aflat că se poate găsi greu de muncă pe această specializare, nu cred că e nevoie de mulți kinetoterapeuți.
Eu nu zic să nu faci acea facultate, dar vreau să iei în calcul și acest lucru.
Te poți interesa tu mai bine, poate greșesc eu.
Din auzite am prins asta și mi s-a părut plauzibil.
Succes!

| shrink a răspuns:

Deja este o meserie super cautata la noi si afara, implicit foarte bine platita. Bafta!