| DIc332ssssjdn33 a întrebat:

Ce pot sa ajung daca aleg profilul filologie?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

La terminarea liceului nu ai nicio profesie.Pe baza diplomei de bac poti urma orice facultate sau o scoala postliceala.

| GoldandSilver a răspuns:

Poti urma Geografie, Antropologie, Litere, Limbi Straine, Drept, Stiinte sociale, psihologie, filosofie, economie, Istorie. Facultati cu profil uman!

| simina96 a răspuns:

Buna! In principiu dupa terminarea liceului poti alege orice facultate doresti, nu conteaza ce profil termini.Dar, pe specializarea ta ai putea urma dreptul, jurnalism, facultatea de limbi straine( iesi profesor sau traducator).