| numesiprenume0 a întrebat:

Salut! Ce salariu are un mașinist(fara experienta) într-o fabrică din Romania? Sunt șanse să aibă mai mult decat minimul pe economie?
Ofer funda!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce salariu are un mașinist...să aibă mai mult decat minimul pe economie?"

p.acolo e dar poate mai are vreun spor de nopte, zgomot, radiații, vibrații,...

| Frank51 a răspuns:

Salariul minim acompaniat de niște bonusuri de producție, fidelitate, șamd.

| numesiprenume0 explică (pentru Frank51):

Si cu toate aceste bonusuri la cat ajunge salariul unui incepator in primele luni?

| Frank51 a răspuns (pentru numesiprenume0):

Depinde firmă, dar poți să ajungi la 2000 de lei dacă faci ore suplimentare în weekend care sunt plătite dublu. Spor de fidelitate de regulă se ia după anumită perioadă, după 6 luni 1 an 3 ani șamd. Cred că salariul crește puțin deodată cu sporul respectiv.