| numesiprenume0 a întrebat:

Cine imi poate spune cat primeste salariu un fizioterapeut incepator, care lucreaza in baza de tratament, cu studii postliceale in 2020, la un spital de stat? Ofer funda pentru un raspuns concret sau detaliat... salariu de baza, sporuri, la un program normal fara suplimentare, cat mai multe detalii!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Sunt publice salariile de mult :)) am vazut inclusiv salariu + spor = 40 000 lei pentru medic primar legist;)
https://www.hosptm.ro/files/venituri/2019/transparenta-sept-2019.pdf
In functie de spital, salariul pentru un fizioterapeut debutant porneste de la 3000 lei.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezaagesc, dar nu exista raspuns "concret si detaliat" despre salarii, pentru ca salariile sunt secrete si nu vine nimeni de buna voie aici, sa-si discute venitul.

Din ofertele de joburi, reiese ca salariul oferit este cel minim pe economie, fiindca este un job de incepator, fara experinta.
Iar sporuri se dau doar celor care muncesc in conditii speciale.
Pentru programe normale de 8 sau 12 orem se plateste nromal, fara sporuri sau favoruri.

| alina2k18 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt publice salariile de mult :)) am vazut inclusiv salariu + spor = 40 000 lei pentru medic primar legist;)
https://www.hosptm.ro/files/venituri/2019/transparenta-sept-2019.pdf
In functie de spital, salariul pentru un fizioterapeut debutant porneste de la 3000 lei.