| utilizator001 a întrebat:

Cine imi poate spune ce salariu are in prezent un asistent de postliceala balnefiziokinetoterapie si ce salariu are o infirmiera? Ambii debutanti, si la ce timp se maresc si cu cat? Ofer funda!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incep de la salariul minim pe economie dee 1400 lei si se mareste in functie de negocierea intiala si individuala a contractului, la 1 an sau la 2-3, depinzand si de politica interna a companiei care te angajeaza, marindu-ti cu salariul cu 50-100 lei, dupa cum au fonduri si dispune conducerea companiei.
Stiu infirmiere care au avut acelasi salariu de la angajare timp de 4 ani, dar diferenta a facut-o munca de noapte, unde au primit sporul de noapte, crescandu-i salariul.

| ss501 a răspuns:

1250 de lei si salariul ti se mărește in funcție de experiența ta