| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Cum pot deveni un politist local in Bucuresti?
Va rog frumos sa-mi spuneti si mie pasii si ce ar mai trebui sa fac.
Imi doresc sa aduc ceva pozitiv si sa-i ajut pe cetateni.

6 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Pile
pile
PILE
deci, hai sa recapitulam: NU faci academie (unde e concurenta cu spume) dar ai job sigur, stabil si USOR... deci
P I L E
NU exista alt pas

| IAR a răspuns (pentru Zuzu1991):

Totusi trebuie sa existe o sansa, oricat de mica ar fi ea happy

| Zuzu1991 a răspuns (pentru IAR):

Mama, o dai pe sansa, sansa, viata, natura, etc. ISSA BITCH, and we are the clients (e o tarfa si noi suntem clientii)
moment in care iti pun o intrebare de la obraz (fara nici o insulta, oarecare) de ce te agati de o slujba la muiulitia locala?!?
si nu iti doresti sa ai norc sa castigi la loto 1-2 milioane de euroz si sa te muti pe o insula tropicala... DEFINITIV, practic ai "aceeasi" sansa tongue

| IAR a răspuns (pentru Zuzu1991):

Cum am scris si mai sus, imi doresc sa aduc ceva pozitiv si sa-i ajut pe cetateni.
Inteleg ca se intra pe pile dar totusi trebuie sa fie si cateva locuri in care se intra pe bune.
Nu inteleg de unde ai certitudinea ca DOAR pe pile se intra?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru IAR):

Ce nu intelegi din "NU faci academie (unde e concurenta cu spume) dar ai job sigur, stabil si USOR"?
insa, recunosc, ca uneori ma ia gura pe dinainte... nu ma lasa sa te descurajez, du-te si incearca, in afara de timp si nervi nu ai ce sa pierzi tongue

| Lukasssz a răspuns:

Sa fi analfabet.