| Anonim420420 a întrebat:

Salut cum pot proceda sa devin pompier in alta tara? As vrea sa fiu pompier intr o tara vorbitoare de engleza cum ar fi UK, cum ar trebui sa actionez?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Două soluții aveți. Prima căutați site-ul oficial al pompierilor, școlilor de pompieri din țară respectivă. Doi, căutați un loc de muncă vacant de pompier voluntar și discutați dacă vă pot primi ca pompier voluntar, iar ei vă vor oferi pregătirea necesară pentru a putea să evoluați ca pompier!
Exact ca și în România! Fie dai examen de admitere la școală, academia de pompieri, fie te înscrii ca voluntar și înveți pe parcurs meserie! Iar, ulterior mergi și la școala de pompieri.
Sunt pompier în rezervă, deci nu v-am spus basme!

2 răspunsuri:
| Sp3edy a răspuns:

Esti pompier in Romania?

| sabin89 a răspuns:

De ce ai dori să le stingi la ăia incendiile? Ce-ai tu cu ei si ei cu tine... happy