| DDUCKX a întrebat:

Cum pot sa invat repede limba germana? ( Dau funda )

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Duolingo sau babbel e cea mai buna solutie (sunt site-uri si/sau aplicatii)
insa "repede" nu o sa inveti decat daca ai un talent nativ poliglot
altfel, germana e una dintre cele mai grele limbi din lume sa o inveti dupa ce limba ta materna e de tip latin, nu e ca italiana pentru romani (te duci in Italia si in 2-3 saptamani te injuri cu ei de parca ai fi de acolo big grin )

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si daca mergi in germany inveti cu lumea

| MihaelaDart a răspuns:

Nu se poate învăța repede limba germană, este foarte grea. Eu cu curs de limba zi de zi mi-a luat 10 luni și încă nu o stăpânesc prea bine. Ca să vorbești perfect îți va lua câțiva ani.

| Adry05 a răspuns:

Pregatire intensiv, in niciun caz chestii pe net, n-o sa inveti niciodata „repede" așa

| Frank51 a răspuns:

Este cam complicata limba germana. Singura modalitate este sa faci un curs, dar acesta iti va lua o vreme, nu se poate repede asa cum vrei.

| NLS a răspuns:

La ce nivel vrei sa ajungi?
Dureaza cativa ani pana sa inveti sa vorbesti cursiv.
Si gramatica putin probabil sa o poti stapani si folosi corect, (totul porneste de la articol, apoi declinarile adjectivului, pronume...).

| Logann a răspuns:

Te bagi in cazanul cu germana. FUNDA

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Faci niste cursuri de limba germana
si te apuci de repetat pana inveti

| Danielachan a răspuns:

Inveti zilnic

| TPUşiUPT1 a răspuns:

Cu duolingo de pe magazin play

| melisamelintioi81 a răspuns:

Deschizi un site si scrii "Translate", selectezi limba germana si cauti acolo ce cuvinte vrei sa inveti. poti da si sa le auzi.