| Aless667 a întrebat:

Cunoașteți, cumva, in ce oraș din țară, se dă mai greu la examenul de admitere pentru Facultatea de Medicină și unde, anume, se intră mai ușor?
Ofer fundă!

Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Asta n-ar trebui sa te descurajeze, ci din contra, sa te mobilizeze mai mult pentru admitere. Un viitor medic nu trebuie sa caute solutiile usoare, ci cele bune si corecte. Aceasta provocare va fi definitorie pentru toti si va face, in general, diferenta intre cei buni si cei slabi. Degeaba mergi la o facultate unde admiterea e facila, iar la final nu vei fi in stare sa treci de rezidentiat. Sau daca ai noroc primesti un post la un dispensar prin ceva catun uitat de lume. Ca sfat, continua cu UMF Cluj, dar apuca-te sa mai citesti cate ceva. Ceasul ticaie.

2 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Greu este la UMF Cluj si Bucuresti. Moderat la Iasi si Targu Mures. Restul cum ti-e norocul.

| Aless667 explică (pentru Porcusorul):

Fir-ar! Eu tocmai la Cluj îmi doream sa merg happy

| Porcusorul a răspuns (pentru Aless667):

Asta n-ar trebui sa te descurajeze, ci din contra, sa te mobilizeze mai mult pentru admitere. Un viitor medic nu trebuie sa caute solutiile usoare, ci cele bune si corecte. Aceasta provocare va fi definitorie pentru toti si va face, in general, diferenta intre cei buni si cei slabi. Degeaba mergi la o facultate unde admiterea e facila, iar la final nu vei fi in stare sa treci de rezidentiat. Sau daca ai noroc primesti un post la un dispensar prin ceva catun uitat de lume. Ca sfat, continua cu UMF Cluj, dar apuca-te sa mai citesti cate ceva. Ceasul ticaie.