| morfeo a întrebat:

Daca am deja diploma de curs de salvamar+ cea de prim ajutor din Romania, daca ma angajez in Anglia sunt valabile sau e nevoie sa-mi fac cursurile lor de acolo? NPLQ

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La vară când o fi nevoie de salvamari, la proba de lucru, dacă dovedești că ești "artist" și se fac angajări, precis te-or angaja cu sau fără hâtiile alea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În mod sigur nu sunt valabile.

| Catalin77945 a răspuns:

Cred ca depinde, adica e posibil sa nu fie valabile dar totusi sa se ia in considerare gen sa-l considere un + la angajare

| shu7e a răspuns:

Contrar a ce raspunsuri ai primit pe aici ca daca esti bun... Aici nu e IT ci e vorba de sanatatea oamenilor. Si NIMENI nu o sa-si riste libertatea sa te angajeze pe tine ca a vazut el ca tu esti un innotator desavarsit. O sa fie nevoie sa iti echivalezi cumva diploma ta si posibil sa fie nevoie sa faci unele cursuri. Ala de prim ajutor sigur o sa-l faci aici si inca anual, cel mult la doi ani daca e vreo institutie mai ""serioasa"