| Szocs_Gabriel_2001 a întrebat:

Salut, dacă am nota scăzută Salut. Am avut nota 2 la purtare în primul semestru din clasa a 9-a iar după numai 10... Ma mai pot angaja în politie, pompieri, etc? Sau sa remediez cumva situația?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti candida la admiterea in scoli MAI, avand in vedere ca media anilor de liceu este 9 si aceasta este media minima la purtare cu care se poate urma o scoala a MAI. Pentru angajarea din sursa externa nu se cere o anumita medie la purtare.

| Szocs_Gabriel_2001 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult pentru răspuns

| ElSueno a răspuns:

Nu, 2 pe primul semestru si 10 pe al doilea inseamna o medie anuala de 6. Iar ca sa intri la o scoala MAI trebuie sa fi avut cel putin media 9 la purtare in ani de liceu.