| AdyAdy1234678 a întrebat:

Salut, dacă ești polițist (vreau sa dau la politie dar nu sunt hotărât) ai o viata bună, care sunt avantajele și dezavantajele acestei meserii?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se fac angajari in politie cu bacul, fara scoala de politie. 500 locuri de munca prin sate in toata RO. Daca vrei sa stai la tara sa mananci mamaliga cu vin poti sa te bagi, iti recomand jandarmeria mai bine, salariu in politie nu e bun, nu se ajunge la 1000 eur

| Catrice a răspuns:

Și gunoierii are viata bunahee hee

| IAR a răspuns:

Daca vrei sa te faci politist DOAR ca sa ai o viata buna, mai bine cauti altceva.
Daca in schimb vrei sa aduci ceva pozitiv si sa ajuti cetatenii atunci da-i inainte, tine minte, viata buna, avantajele acestui job sunt ca un bonus, nu ar trebui sa fie asta principalul motiv pentru a intra in politie.
Mai e unul aici pe forum care o sa-ti spuna ca numai pe pile se intra, acum nu stiu daca e adevarat sau nu.