| Dumbi a întrebat:

Daca ma pricep foarte bine la desenul in creion, ce meseria as putea practica?
Graficianul cu ce se ocupa? Arhitectura m-ar interesa, dar am auzit ca se intra cu pile si e foarte greu sa intri la Facultate. Niste idei?happy

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Peste tot se intra si cu pile si cei cu pile o sa ia primii joburile bune, insa daca esti cu adevarat talentat asta nu o sa te opreasca, o sa reusesti sa ajungi sus in orice domeniu daca muncesti si iti dai interesul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta aş vrea si eu sa stiu laughing

| CojocariuLaurentiu93 a răspuns:

Ai sa razi, dar dupa ce am terminat Tonita, am avut foarte multe optiuni de a castiga bani de pe urma desenului.
Ca de exemplu: Pictorii sau desenatorii pentru biserici sunt la foarte mare cautare si se castiga extrem de mult.
2. Poti sa-ti creezi propria afacere si sa o promovezi. Mai exact, poti face bani prin a desena pe peretii unui bar, locuinte, club, etc.
3. Pentru un job de vara, iti iei un scaunel, un bilet de tren si te duci pe litoral facand portrete sau caricaturi.
Funda, te rog! happy

| Skifer a răspuns:

Iti poti crea un job online daca esti bun in desen.
Sunt multe site-uri care promoveaza talentele si creatorii de orice gen.
Gen www.Patreon.com. Aici esti platit de catre oamenii carora le place contentul tau si iti doneaza in fiecare luna din putinul lor.
Si sunt mai multe de genul.