| anonim_4396 a întrebat:

Salut, dacă mi-au rămas de la fostul loc de muncă anumite haine printre care și o geaca impermeabilă, are ceva daca o port pe stradă, chiar dacă nu mai sunt angajat la firma respectivă? E vorba despre o firmă de curierat.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu intreaba i daca nu o vor inapoi, ca poate te "trezesti" ca te sună de la firma si i ti cere inapoi echipamentul pe care ti l au dat, ăla nu ti l au dat cadou, il foloseai cît timp lucrai la ei, sau suna i tu si intreaba i ce sa faci cu hainele de la ei, ca poate le vor inapoi le dă altcuiva ca sa numai cumpere firma echipamente noi, si daca tu le strici sau le vinzi ei t i vor lua din salariu daca mai au ei bani sa i ti dea lichidare nu i mai vezi. Daca ei i ti spun ca numai au nevoie de acele haine, atunci sunt ale tale si faci ce vrei cu ele.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ba chiar o sa se bucure ca le faci reclama laughing

| Mirel4412 a răspuns:

Nu are nimic, vad multi oameni pe strada cu haine de la diferite companii, gen lidl, rompetrol, etx

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Și eu lucrez la o firmă de curierat(FanCourier) happy și nu ai voie. Așa am auzit, că odată ce îți dai lichidarea trebuie să predai și hainele. Funda? big grin

Tu la ce firmă de curierat ai lucrat? happy