| Username55 a întrebat:

Daca nu stiu Fizica aproape deloc, am vreo sansa sa fac fata la Ingineria mediului ( UTCB )?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da. Nu trebuie sa stii fizica, trebuie sa stii multa matematica, de fapt nu sa stii ci sa fii capabil sa o intelegi pentru ca vei face cam 70 % numai probleme de matematica, iar restul niste materii de mediu unde ai mai multa teorie de invatat.

| sierra1 a răspuns:

Du-te oriunde dorești. Fii prezent la cursuri și seminarii și ești ca și absolvent!

| Anon31241212 a răspuns:

Da. Nu e chiar asa de grea. Nu faci un nivel foarte avansat. Am prieteni care au facut la sociale si au dat la ingineria mediului si fac fata. Iti dai seama ca nu stiau deloc fizica. Faci mai mult niste notiuni de baza.

| Username55 explică (pentru Anon31241212):

Se axeaza mai mult pe biologie si ceva matematica?

| Anon31241212 a răspuns (pentru Username55):

Da. Biologie vegetala mai mult.