| Dumbi a întrebat:

Daca vreau sa imi tatuez niste chestii pe maini si vreau sa lucrez in domeniul IT(la birou, dar sper sa pot lucra si de acasa) o sa imi afecteze ceva? Nu vreau sa regret un loc de munca numai de la niste tatuaje…

Răspuns Câştigător
| THTattoo a răspuns:

Salut.
Poti sa ti le faci pe maini, dar nu pe antebrat. Nu se vor vedea decat daca vrei tu sa se vada.Iar de afectat asta ti-o poate spunde doar angajatorul, daca el nu agreeaza ideea..In mod normal/legal nu ar trebui sa afecteze.

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Dar fara ele ce te afecteaza si ce regreti?

| Dumbi explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Poate mie imi place sa imi exprim niste lucruri pe piele, nu pe hartie.
Nu vreau sa fiu "smecher" cum zic unii ca daca nu esti tatuat nu esti barbat, meh, chiar imi plac tatuajele, mai ales cele cu un sens.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Dumbi):

Exprimati ce vrei. Cat tine bucuria si farmecul cand iti iei bicicleta noua?

| Dumbi explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu te inteleg de ce judeci omul dupa ce are el pe piele? Sunt oameni importanti in lume cu tatuaje.
laughing Am bicicleta si sunt oameni care merg si la 60-70 de ani pe ea, cred ca si mai mult, se intretin prin asta… Eu am pus intrebarea asta acum si aici ca sa nu regret insemnarile alea, si am crezut ca o sa imi raspunda cineva care are si lucreaza la birou/domeniul IT, nu unul care nu stie nimic despre asta.