| darts01 a întrebat:

Salut,dau Funda. Vreau sa imi spuneti cum sa ma angajez, adica cum sa caut ca daca imi pun cv pe ejobs si dau aplica la posturi nu ma suna nimeni?

Răspuns Câştigător
| AlexisJohn17 a răspuns:

Dacă vrei sa te angajezi gen "Kaufland " "Lidl" se depun CV-uri. CV-urile sunt niște formulare prin care tu dorești angajarea la unitatea specifica. Dacă ei au nevoie de tine, te vor suna ( pentru ca trebuie sa le lași un număr de telefon ) te vor chema sa dai un inerviu în care îți v a pune câteva întrebări în legătură cu tine ( De ce dorești angajarea la magazinul respectiv, cine ești, ce îți place sa faci ) cam în genul asta iar dacă vede ca ești sociabil, "deschis un pic la minte" îți va prezenta contractele( citeste-l bine și uită-te la ore și la tot programul ) apoi vei începe de când ți se spune. happy

1 răspuns:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cel mai bine e sa nu te bazezi doar pe aia. mai sunt si alet site-uri - hipo.ro, indeed.ro
Fa-ti mai multe cv-uri, adica copii xerox, si umpla cu ele la tine, si cand te intalnesti cu cineva cunoscut, intrebi daca nu stie vreun job pe undeva, si ii oferi un cv, si ii multumesti!
E bine sa nu astepti disperat sa te sune imediat. In Buc somajul e 1, 5, iar in tara pana la 3, 5, asa ca.