| Adrian1945 a întrebat:

Salut. De curand mi-am dat demisia de la o firma si pana sa plec eram intr-un joc fictiv facut de un coleg. La fiecare salariu bagai 100 de lei pana faceai 1000 (5 luni bani in 2 transe) Si acum ca am plecat am vrut sa renunt la joc si acum fostul coleg nu vrea sa imi dea bani inapoi care sunt 200 de lei. Faza e ca nu am fost singurul in joc si ceilalti ii tin partea. Ce pot face ca s-ai recuperez? Banuiesc ca politia si patronul firmei nu pot face nimic.

Răspuns Câştigător
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Deci lasa asa si considera ca ai platit 200 lei ca sa afli ca de fapt colegii tai te folosesc in jocul lor, sunt multe victime si orice profit nedeclarat e ilegal.ca nu ai stiut nu are treaba politia ea doar te penalizeaza. si eu am pierdut si mult mai mult de 200 lei, ideea e sa inveti ca nu oricine e de incredere

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te asteptai sa mai vezi banii la un joc piramidal?
pe patron nu il intereseaza
politia s-ar putea fi interesata.

| Zuzu1991 a răspuns:

In Romania orice "joc" piramidal e interzis prin lege... SERIOS
deci, poti sa mergi la politie

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Nu poti face nimic ai pierdut 200 lei, politia iti aplica si tie la fel ca lor amenda pentru jocuri ilegale, alta data gandeste-te de 10 ori ca nimic nu e vesnic si colegilor in realitate nu le pasa de tine doar de banii tai

| Adrian1945 explică (pentru LasleaIoan1972):

Bun, dar am fost o victima, pana azi nici nu am stiut ca e ilegal. Colegu respectiv mi-a zis ca pot sa am incredere in el si ca nu sunt singuru care este in acest joc. Eu mi-am pierdut increderea in el si am vrut sa ies dar mi-a zis ca nu imi mai da bani ca le dau gaura in joc.

| Adrian1945 explică (pentru LasleaIoan1972):

Da, ai dreptate. Well mi-am invatat lectia. Am anuntat patronu despre jocul lor poate asa o rezolva el. Da ms pentru ajutor la toti din coms!

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Adrian1945):

Deci lasa asa si considera ca ai platit 200 lei ca sa afli ca de fapt colegii tai te folosesc in jocul lor, sunt multe victime si orice profit nedeclarat e ilegal.ca nu ai stiut nu are treaba politia ea doar te penalizeaza. si eu am pierdut si mult mai mult de 200 lei, ideea e sa inveti ca nu oricine e de incredere