| Andreei555555 a întrebat:

Salut, deci mâine dau simularea la Română si poimâine la Matematică pentru examenu' de clasa a VIII-a. Dacă i-au o notă de rahat la matematică in primul rând (Sub 5), mai am sanse să mă rederesez pănă la examenul real din Iunie? Si mai vreau să imi spuneti daca se da mai greu la simulare iar la examen se dă mai usor, asa am auzit de la cineva.

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Intotdeauna la simulare este mai greu decat la examen.Probabil "sa stimuleze" copilul sa invete, in conceptia lor. Nu iti face griji.Eu am luat 5 si ceva la simulare, iar in examen luasem aproape 9, 50. Ideea e sa nu te descurajeze acest rezultat. Daca lucrezi constant te poti redresa usor. Organizeaza-ti materia pe capitole si lucreaza cate un capitol pe saptamana. Poti lucra si doua capitole in functie de cat de multe sunt. Mult succes!

2 răspunsuri:
| TheDarkDragon a răspuns:

Se da mai usor la examen, si da, ai timp.Eu de exemplu cand eram in a 8-a, la mate am luat 4 si ceva, si la examen 8.50. Daca faci meditatii si lucrezi, poti sa te redresezi, dar ai nevoie si de noroc laughing

| CutsieRainbow a răspuns:

Simularea e mai grea decat examenul, mai toti iau note mici si cam de asta se da la examen mai usor. Ai timp sa remediezi, trebuie decat sa inveti.