| Olga12 a întrebat:

Deci sunt clasa a8 și încă nu m-am decis ce profesie sa îmbrățișez. Sunt o persoana comunicabila, vesela, sigura pe sine, pot conduce cu oamenii, pot convinge oamenii. Aș vrea să vă rog să îmi dați niște ce ar trebui să lucrez sau ce aș putea. Vă rog mult mă ucide întrebarea asta în fiecare zi.

11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Sunt o persoana comunicabila, vesela, sigura pe sine, pot conduce cu oamenii, pot convinge oamenii."
Toti oamenii in orice domeniu ar lucra si in orice post, trebuie sa posede astfel de calitati.
Chiar si femeia de servici si cel ce da cu matura pe strada -care credem ca sunt meseriile cele mai putin respectate, dar nu sunt-, invatatorul, si cel ce ingrijeste de bolnav, si pana la presedintele unui stat; toti oamenii trebuie sa aiba calitatile descrise de tine.
Sunt multi oameni care ajung in functii de raspundere si nu au aceste calitati; aceasta este o mare nenorocire; toata tara sufera din pricina aceasta.

Poti sa alegi un profil real sau uman. Citeste articolul acesta: http://zdt.ro/......i-umanist/
Poti sa devii medic sau invatator/profesor; consultant la o banca sau consultant de vanzari la o firma. Sau sa devii manager in cardul unei institutii (scoala, spital) sau in cadrul unei firme.
Bineinteles, pe langa calitatile descrise de tine, ai nevoie si de cunostintele necesare ca sa practici o meserie. Aceste cunostinte le inveti la scoala/liceu/facultate.

| xerxes1 a răspuns:

Vanzatoare la Kaufland.
Te-ai linistit acum?

| Olga12 explică (pentru xerxes1):

Dacă ceva te deranjează puteai nici sa nu răspunzi?

| xerxes1 a răspuns (pentru Olga12):

Adica vanzatoare este o meserie prea injositoare pentru inaltimea ta?

| Olga12 explică (pentru xerxes1):

Nu spun nimic de această meserie. Fiecare face ceia ce vrea doar că eu nu aș vrea să lucrez ca vânzătoare.

| xerxes1 a răspuns (pentru Olga12):

Invata sa scrii corect pentru inceput.

| Olga12 explică (pentru xerxes1):

Mă faci să râd?

| xerxes1 a răspuns (pentru Olga12):

Prostul mai rade si degeaba.

" face ceia ce vrea "

Nici la Kaufland nu primesc analfabeti.

| Deserth a răspuns:

Daca este asa cum spui tu, eu te-as sfatui sa lucrezi la o banca, cu banii, tranzactii...

| WolfYTB a răspuns:

Poti sa fii psiholog sau vanzator.

Dar daca nu gasesti iti iei un Smart Job de 10 minute happy

| Bordea_Cypryan_1994 a răspuns:

Buna, daca iti place sa comunici cu oamenii si sa ii asjuti, sa ai mult contact poti sa faci: psihologie, sau in cadrul unei firme de vanzari, asistenta depinde acu si ce iti place, la o banca, receptionera etc. Sper ca te_am ajutat