| IulianMMI a întrebat:

Deși trec a-10-a sunt interesat de viitorul meu. Sunt pe mate-info intensiv informatica si imi place sa mesteresc tot ce prind, de la mecanisme simple la dacia unei rude, nu adaug îmbunătățiri, dar nici nu stric.
As vrea sa stiu la ce facultate sa dau, până acum ma gândeam la automatică și calculatoare la politehnică din Bucuresti, dar acum nu stiu. Daca exista o facultate mai buna de unde pot iesi inginer, sau nu stiu, sa mesteresc, dar sa si programez putin.
As adauga faptul că ma pricep la matematica, informatica, fizica si imi place sa citesc.
As dori sa stiu si care e cea mai buna universitate din România, pentru ca nu am părinți să ma poata trimite in afara.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Alle23 a răspuns:

Locul tau clar este la Politehnica. De acolo poti iesi inginer in ce vrei tu happy Desigur, cu multa munca. Dar merita!
Mult succes happy

| ABCD122 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand Politehnica din București, deoarece este o facultate de unde viitorul "iti este asigurat".