| GavrilaDenis a întrebat:

Salut.Din cate capitole se da admiterea la fizica din cadrul Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza"? Si pe care mi le-ati recomanda (daca se da din 2 capitole cum am auzit)?

2 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Admitere la fizică pentru Academia de Poliţie?
Eu ştiu că se dă la română, istorie şi limbă străină plus proba fizică, psihologică şi vizita medicală.
Admitere la fizică se dă la Academia Tehnică Militară, din câte ştiu, dar în niciun caz la Poliţie.
Baftă!

| GavrilaDenis explică (pentru Sadop):

Voiam sa zic : din cate capitole se da admiterea la fizica la Academia de Ofiteri Pompieri? Greseala mea... sad