| anonim_4396 a întrebat:

Doresc să îmi creez pe viitor un salon de tatuaje şi piercing. Ideea e că pentru a face asta trebuie să am experienţă, să ştiu cum se lucrează. Pentru asta este obligatoriu să urmez vre'o şcoală ceva? sau e de ajuns să fac nişte cursuri? să răspundă cei care se ocupă cu asta. happy

1 răspuns:
| mayaxhh a răspuns:

Nu ma ocup cu asa ceva, dar iti pot spune ca ai nevoie de ceva timp pentru pregatire pentru ca daca nu esti pregatit suficient se poate intampla ceva grav, cum ar fi sa nu pui corect piercingul sau persoana careia ii faci tatuajul sa i se faca vre o infectie si sa ii puroieze...nu stiu sunt mii si mii de cazuri care se pot intampla.dar nu cred ca trebuie neaparat sa faci o scoala.e de ajuns sa faci maxim 1 an sau 2 de cursuri..sau daca tu te simti pregatit si sti ca te pricepi bine poti sa fac vre.o 6 luni de curs si gata...