| Gabriel7778 a întrebat:

Salut, doresc sa intru la o scoala de agenti, fie la Cluj, fie la Campina. Doresc sa aflu cum e viata dupa ce ai intrat. Ai voie sa iesi din incinta scolii in oras? Cand ai voie sa parasesti incinta? Cand ai vacanta? Cand ai voie sa pleci acasa si cate zile poti sta? Iti poti lua invoire? Ce activitati ai la indemana si care e atmosfera pe acolo? Pe langa lucrurile ce le inveti ai sansa sa te distrezi sau sa te simti bine in acei doi ani? Multumesc pentru orice raspuns

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am gasit pe un Forum cateva raspunsuri care iti prind bine. Eu, care am fost militar, cred ca sunt si adevarate. Atata doar ca eu am fost militar si nu politist. Nu stiuprea multe despre ei dar e si chestie de logica. http://bit.ly/2JwWQ5z

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scuze! Am uitat link-ul dar am reeditat raspunsul si va apare.

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce scoala de agenti vorbesti? Agenti de circulatie, sau agenti de CFR? laughing
Intr-o scoala militara sau politieneasca, nu exista program de voie in oras, este strict armata, fara distractii si alte plimbari. Ai voie sa mergi acasa, doar in vacanta, sau intr-un weekend, doar cu permisie speciala.
Vrei distractii si iesit afara, du-te la un liceu normal si distreaza-te, desii, la camin daca stai, poarta se inchide la ora 9 seara, dupa care esti dat lipsa si anuntat Politia locala si parintii.

| Gabriel7778 explică (pentru Violleta2022):

Scoala de agenti de politie