| Lejionarist a întrebat:

Salut, doresc sa ma mut de la un liceu sportiv la unul bilingv (engleza), trebuie sa dau diferentele? Si ce imi trebuie ca sa ma pot muta?

1 răspuns:
| confiturix a răspuns:

Salut! Da, exista o proba de limba engleza pe care daca nu o treci nu intri in liceu fara nici o discutie.
Poti insa sa sari peste proba daca ai o diploma Cambridge, cu minimul punctaj obtinut pentru intrare in clasa a ixa A2 - B1. Pentru clasele mai mari ar trebui sa aiba standarde mai mari, dar se poate intra si cu una-doua nivele mai mici decat se cere, daca au o directiune indulgenta, ca in liceul meu.