| mario158 a întrebat:

Salut! Dupa ce termini Academia de politie ieși ofițer cu funcție de comandă sau fără funcție de comandă?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toti care termina Academia de Politie intra pe functii de executie si abia dupa cativa ani pot fi numiti intr-o functie de comanda.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai vrea tu laughing
Dupa ce termini academia iesi abia un amart de ofiter, ca aia cu functii inalte si comenzi le obtin dupa 5-10 ani de serviciu, cand au experinta si cresc in grade, nu cand abia au terminat academia si sunt pifani.

| sierra1 a răspuns:

Da, ofițerii sunt pregătiți pentru a comanda/conduce diferite structuri la diferite eșaloane

| ReddY25 a răspuns:

Cum a scris colegu'