| Dianaxdxd a întrebat:

Salut, este cineva la facultatea de teatru? Daca da, as vrea sa stiu cum e si cat de greu este sa lucrezi dupa?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i greu deloc, atata vreme cat esti pasionata si talentata la actorie.
Dupa facultate este doar problema ta sa-ti cauti de munca, ca nimeni nu ajunge vedeta peste noapte, uneori necesitand munca voluntara pe la agentiile de papusari, sau o munca de "figurant" de ani buni, ori munca titanica de 10-20 de ani, ca sa sa te remarci ca actor talentat si sa fii cautat.

| ibaal a răspuns:

Nu cred ca trebuie neaparat sa fi terminat teatru ca sa stii ca este destul de greu pentru majoritatea sa isi gaseasca de munca dupa terminarea facultatii.
Sunt mai multe criterii de selectie,mai ales ca te prezinti in fata oamenilor.
Dar,daca esti talentat,sarmant si ai un strop de noroc sunt sanse mari.
Dar, daca esti si talentat, esti si norocos, stii si pe cineva, succesul este garantat laughing