| Paul_Ciobanu_1996 a întrebat:

Salut.
Este coreeana o limba importanta, de viitor?
Din care poti castiga ceva daca o inveti?(sunt pasionat de Coreea).
Daca vreau sa studiez coreeana la Babes Bolyai,(in combinatie cu engleza sau franceza), am sanse sa imi gasesc un job de traducator dupa?

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Daca vrei sa emigrezi in Koria da' Nord si sa te faci fomist principal atunci da

altfel, daca nu cumva, chiar vrei sa lucrezi la Samsung, atunci nu prea!

| Paul_Ciobanu_1996 explică (pentru ziftode):

Cel putin stiu ca la noi, nu prea avem snse cu coreeana, insa in UK de exemplu am.vazut ca se cer traducatori de coreeana.
Ca tarile din Vest mai importa produse din Coreea de Sud si au relatii comerciale.

| Paul_Ciobanu_1996 explică (pentru ziftode):

Bine..Ca Coreea de Sud are Samsung, LG, Daewoo, Hyundai, Kia Motors, etc.