| BigLike a întrebat:

Este urgent sunt in Anglia si mi-am pierdut ieri buletinul. Ce este de facut stie cineva? Adica exista vreo institutie la care sa merg si sa imi dea ceva ce pot folosi ca inlocuitor de buletin? In tara voi merge doar prin octombrie nu pot mai devreme va rog un sfat bun. Multumesc frumos

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la ambasada.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la ambasada sau la un consulat al Romaniei

| AndreiWeisz a răspuns:

Ambasada Romaniei

| marin81 a răspuns:

Incearca la ambasada! Iti da o hartie care tine loc de bulletin, dar cred ca e valabila doar 3 luni!

| BigLike explică (pentru marin81):

Am inteles, si cum gasesc ambasada eu locuiesc in manchester este cumva un sediu sau ceva aici in manchester?

| marin81 a răspuns (pentru BigLike):

Nu exista decat o ambasada, la Londra si un birou consular in Edinburgh http://londra.mae.ro/node/258

| marin81 a răspuns (pentru BigLike):

Scuze exista si la voi consulat http://www.parohiapreston.org.uk/......anchester/

| BigLike explică (pentru marin81):

Asta e o biserica frate laughing vreau un nou buletin sau ceva ce sa inlocuiasca asta nu sa imi ispasesc pacatele laughing)) ori acel parinte ma poate ajuta cu buletinu?

| marin81 a răspuns (pentru BigLike):

Consulatul General al Romaniei la Manchester.

Dragi romani,
Cu bucurie am primit astazi Sambata, 12 Septembrie, vestea din partea Domnului Consul Mihai Delcea, cu privire la infiintarea Consulatului General al Romaniei la Manchester.
La data de 8 Septembrie, Presedintele Romaniei Klaus Iohannis a semnat Decretul privind infiintarea Consulatului General al Romaniei la Manchester, Regatul Unit al Marii Britaniei si Irlandei de Nord (sursa Presedintele Romaniei).
Nadajduiesc ca acest mesaj sa fie de folos romanilor, din zona de nord a Angliei, care nu vor mai fi nevoiti sa calatoreasca la Londra sau Edinburgh pentru solicitari consulare.

Pr. Ciprian-Mihail

| BlankWhite a răspuns:

Da, te duci la Ambasada Romaniei de la Londra, sa iti faca unul provizoriu si mergi la politia din Londra sa il dai drept disparut, buletinul.