| Emy_Emanuel_1991 a întrebat:

Eu am 14 ani si la anul o sa intru la liceu.Nu stiu inca la ce liceu dar vroiam ca in clasa a 9a sa intru la o echipa de fotbal profesionista pentru ca joc destul de bine si mi se spune mereu.Credeti ca e prea tarziu? As vrea sa imi propuneti si un program mai intens de antrenament pentru a putea face asta sau cine stie cam cum se antreneaza o echipa mai mare de fotbal...

Multumesc!

1 răspuns:
| Changes a răspuns:

Consultă-te cu profesorul\a ta de sport, cu părinţii tăi şi apoi intră într-o echipă de fotbal (a şcolii, a oraşului).
Eu îţi propun dacă poţi să faci liceu' fie pe chimie, filologie, istorie sau ce alte profile sunt la tine la liceu şi în paralel să te ocupi cu fotbalul. Dacă vrei să continui doar cu fotbalul îţi va fi mult mai greu pe viitor pentru a-ţi găsi o slujbă decentă.
Eu am doi colegi în clasă (filologie) care s-au mutat de la liceul sportiv fiindcă trebuie să te gândeşti şi la alte alternative dacă nu merge cu fotbalul.
Nu îţi spun să renunţi la visul tău ci să iei în calcul şi alte posibilităţi.
O seară frumoasă în continuare.