| eliseidaniel13 a întrebat:

Salut!, Eu cant cu Vioara dupa ureche, de aproximativ 4-5 ani, cant la evenimente si etc, momentan am studio la mine acasa si cu asta ma ocup. Sunt cls a 8-a, si la as vrea sa dau la George Enescu, La Vioara si pian, Daca nu stiu sa citesc partitura credeti ca pot intra? Stiu Game notele de pe vioara si arpegi, dar nu stiu sa citesc partitura, ce credeti pot sa intru?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Cititul partiturii se invata repede si sunt destule tutoriale pe YT. Daca pui mana sa inveti o sa te descurci pana la admitere.