| AlexDmy a întrebat:

Imi poate spune cineva, va rog, ce probe scrise se dau la facultatea de jandarmi din Bucuresti si cand se fac inscrierile? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ionut231312 a răspuns:

Daca te referi la Academia de Politie, arma jandarmi, dai probe la romana(gramatica), engleza(gramatica) si istorie(istoria romaniei). Inscrierile se vor face anul viitor, prin vara.

| AlexDmy explică (pentru Ionut231312):

Deci dupa BAC se fac inscrierile? Eu sunt a 12-a, trebuia sa ma inscriu din vara anului asta?

| Ionut231312 a răspuns (pentru AlexDmy):

Nu mai stiu sigur cand se fac inscrierile, daca se fac inainte sa dai bacul sau dupa...

4 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

La "facultatea de jandarmi" se dau doar probe fizice, pentru ca majoritatea nu știu sa scrie și sa citească.
Acestea consta in:
1. Mânuirea pulanului - rupt coaste și spart capete în viteza.
2. Gazarea demonstranților pașnici - fara mila.
3. Apărarea infractorilor din guvern - chiar și cu prețul vieții.
Dacă treci de cele 3 probe, depui jurământul de credință în fața penitenciarului Rahova. Daddy te va auzi de după gratii.
Apoi primești diploma și la anul pe 10 august, diaspora va simții pe pielea ei de ce ești tu în stare.

| Bizon95 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Iar juramantul de credinta se termina cu credo-ul:
NU-I BATUTA CA LA NOI!