| Alexutzu123456 a întrebat:

Salut, imi poate spune si mie cineva, mai exact, care este diferenta dintre domeniul de licență în "Inginerie biochimica" si licență în "Ingineria si informatica proceselor chimice si biochimice"? ????

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cele doua sunt programe de studiu/specializari, nicidecum "domenii" de studii(un asa- numit "domeniu" integreaza mai multe programe de studii de licenta).
Pentru motivul ca este putin probabil sa gasesti pe careva care sa fi finalizat ambele programe, iti sugerez sa cauti pe website-ul facultatilor care au in oferta asemenea programe.Mai precis, cauta planul de invatamant/an de studii aferent fiecarui program(specializare). Iti vei face o idee asupra disciplinelor pe care le vei studia.