| Andreivladcarnatu22 a întrebat:

Imi puteti lasa niste pareri despre facultatea de Geologie si Geofizica din Bucuresti?
Unde te angajezi ca geolog, geofizician sau inginer geolog dupa terminarea studiilor?
Stiu ca nu iti da nimeni bani multi fiind incepator, dar unde se poate ajunge daca esti bun?
Se poate face ceva din meseria asta si in tara sau e de preferat in afara?
Cum decurge o zi de lucru pentru un astfel de om?

Imi place sa calatoresc, imi place natura, sunt curios, gandesc logic si prefer munca in echipa. aceasta facultate s-ar potrivi?
As ruga seriozitate, multumesc mult de raspunsuri in avans!

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Da, dar geologia nu e o stiinta reala:
https://www.youtube.com/watch?v=sYMFHON8LFw

| christine99 a răspuns:

Geologia e o stiinta a naturii care se ocupa cu studiul solului Pamantului si a rocilor. Eu am vazut anunturi de angajare pentru acest post de inginer geolog, e o munca de aer liber, ai putea sa incerci si la constructii aici sunt mai multe locuri de munca si e mai usor de gasit job, la salarizare e cam la fel.