| andreea2346 a întrebat:

Salut! Îmi puteți recomanda niște facultăți in domeniul comunicarii? Dacă există

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cea din bucurești

| aDEeLAa a răspuns:

SNSPA
jurnalism (hyperion parca ). Acum depinde si ce fel de comunicare, daca vrei filosofica facultatea de filosofie sau psihologie.
Nu ai mentionat judetul, deci eu le-am enumerat pe cele din Buc.

| SetYourselfFree a răspuns:

Facultati de comunicare:comunicare si PR si jurnalism. Sfatul meu? sub nicio formă sa nu faci stângacia sa dai la aceste "facultati", pentru ca vei avea statutul de somer cu diploma.
1.la comunicare si pr-facultate de umplutura, cică te invata despre mai multe domenii sa promovezi diferite firme.in realitate, e o fabrică de șomeri.lumea e saturată de PR.nu înveți nimic util si nimic din ce se cere pe piata muncii.
2. jurnalism- salar de 15 milioane, poti lucra in jurnalism și fara aceasta "facultate"multe vedete ce le vezi pe la tv nici macar nu au facultate de jurnalism, ci cu totul alta.pt a stii sa vorbesti si sa ai o buna dicție nu iti trebuie facultate.