| alexaaa20 a întrebat:

Salut happy Imi zice cineva profile la facultati, unde nu se pune accentul pe matematica si fizica ci pe limbi străine, limba română... mai pe scurt tot ce se opune la fizica, mate, chimie... laughing Termin în curând liceul si ma gândesc să urmez o facultate ( Cluj-Napoca)

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Limbi străine, istorie, geografie, psihologie, arte, științe politice, facultatea aia de comunicare laughing

| sierra1 a răspuns:

Fă-te popă și apoi te rogi să nu mai bage matematica si fizica in școli că enervează elevul

| GabiDumitrescu a răspuns:

Limbi arabe sau nordice. Job de call center platit bine. Sau/si eventual o cariera de stewardesa.

| Crackman a răspuns:

Deci în primul rând tu ești pe care sa intri in zona fac o facultate sa mor de foame.
Vrei un job bun și bani... Caută o facultate ce conține de toate ( tot )
Poți să cauți la psihologie și cu economie, turism
Pe moment te gândești la varianta ușoară dar aia este cam slabă pentru job

| Glenky a răspuns:

Poti sa urmez orice profil de la o facultate de litere care te atrage. Evident nu o sa intalniri cu matematica si fizica/chimia acolo.